O nás

Jak to všechno začalo?

Vše začalo v roce 2015, kdy po několika ztracených a rozbitých snowboardových brýlí, které stály spoustu peněz, se v české hlavě zrodila myšlenka na vlastní produkt. Chtěli jsme vytvořit cenově dostupné brýle, které budou kvalitně srovnatelné s dražšími značkami. Věřili jsme, že to musí být možné, a tak začalo hledání, vymýšlení a řešení výroby produktu s vlastní značkou. Po několika testech jsme našli správný kontakt, který byl schopný vyrobit přesně to, co jsme potřebovali. Následovalo vymýšlení názvu a zvažování, zda je tato cesta správná a jestli bude o produkt zájem.

V té době na českém trhu téměř neexistovala v tomto segmentu konkurence, takže nebylo s čím srovnávat. Byli jsme jedni z prvních! Pevně jsme ale věřili, že tato cesta je správná a že to celé má smysl. Chtěli jsme být česká značka s jasně českým názvem, který se bude dobře pamatovat a bude mít jasný význam. NANDEJ není jen název, je to i životní poslání – postavit se problémům a překážkám a překonat vše, co se ti postaví do cesty. A že ta cesta nebyla jednoduchá a někdy velmi nepříjemná, ale rozhodnutí bylo pevné. Měli jsme název, výrobu a teď bylo třeba rozprodat vše, co jsme do té doby vlastnili a vrátit se k cestování pražským metrem, tlačítkovému telefonu a dát dohromady všechny peníze, aby se dala objednat první várka zimních lyžařských a snowboardových brýlí značky NANDEJ.

První kroky

Začínali jsme s pěti barevnými variantami v množství, které nám tehdy připadalo obrovské. Dnes je to proti našim aktuálním zásobám v zimní sezóně velmi malé množství. Každý rok kompletně vyprodáme zimní kolekci a to i přes to, že objem výroby každý rok násobně zvyšujeme.

Tenkrát jsme měli vzorek, ale netušili jsme, co přijde po zaplacení výroby – zda nás čekají krabice plné propisek :-) nebo opravdu produkty, které budou sloužit a dělat radost.

První objednávky

Během výroby jsme začali budovat e-shop. Po několika jednáních s nespolehlivými dodavateli e-shopového řešení, jsme se rozhodli pustit se do toho sami bez předchozích zkušeností a znalostí e-commerce a on-line marketingu.  Podařilo se nám postavit šablonovaný e-shop, který byl funkční a dobře vypadal.

To vše se dělo po nocích a víkendech. V té době jsme měli vlastní zaměstnání, stejně jako další čtyři roky, kdy již eshop běžel. Zboží úspěšně dorazilo a na pocit vybalení produktů s vlastním názvem z krabic nikdy nezapomeneme. Nevěřili jsme, že se to děje.

Nafotili jsme produktové fotky a zboží dali na e-shop. Bylo těsně před Vánocemi a spustili jsme první reklamu na sociálních sítích. Začaly přicházet první "lajky" a komentáře, a zároveň i první objednávky. Byl to skvělý pocit, obzvláště když nám lidé začali psát a chválit náš produkt. Přes den jsme pracovali a v noci balili objednávky. Ani jsme nevěděli jak se to stalo, ale najednou byl sklad prázdný. Super, ono se to povedlo!!!  V roce 2016 jsme začali prodávat také sluneční brýle s polarizačními skly a v roce 2021 jsme přidali i velmi kvalitní a funkční sportovní brýle,  které na našem e-shopu najdete dodnes.

Dělat věci správně

Od samého začátku jsme chtěli podporovat mladé sportovce. Věříme, že je důležité podpořit právě je v době, kdy je nikdo jiný sponzorovat nechce. Tato filozofie nám přináší radost a sportovcům motivaci se zlepšovat ve svých výkonech. Příkladem je, dnes už náš kamarád, Radek Houser, se kterým spolupracujeme od našeho začátku. V době, kdy jsme spolupráci otevřeli, byl Radek juniorský jezdec. Dnes je jeden z velkých talentů snowboardcrossu a olympijský reprezentant. 

Jedeme dál

Každý rok velmi rychle rosteme a víme, že to tenkrát bylo dobré rozhodnutí. Jsme rádi, že pro brand tohoto typu je na českém trhu místo a nachází si své zákazníky. Tvoříme lovebrand, který děláme srdcem, protože nás to baví. Dnes patříme mezi jedny z významných on-line prodejců lyžařských brýlí v České republice a o kvalitě našich produktů a zákaznického servisu svědčí naše hodnocení, kdy 100 % zákazníků doporučuje obchod a produkt. Ne vždy se vše povede a i u našich produktů se občas najdou výrobní vady a různé neduhy, na které ale reagujeme okamžitou úpravou výroby a výměnou produktu bez ohledu na záruční dobu. Garantujeme doživotní záruku na mechanické poškození a v případě problému stačí zavolat a vždy společně najdeme řešení.

Bez vás by to nešlo

Děkujeme vám za vaši důvěru a podporu, která nám umožňuje růst a neustále zlepšovat naše produkty. Jsme hrdí na to, co jsme společně dokázali, a těšíme se na další dobrodružství s vámi.

Nandej to i TY!!! 

Váš team NANDEJ